Destylator elektryczny POT-STILL KEG 50l kolumna z dwoma odstojnikami Zobacz większe

Destylator elektryczny POT-STILL KEG 50l kolumna z dwoma odstojnikami

Nowy

Gotowy do użytku, w pełni bezpieczny elektryczny destylator, do wyboru 50l kolumna typu POT-STILL wysokość 110cm. Jest to świetny sprzęt oparty na tradycyjnej sprawdzonej konstrukcji stworzony dla odbiorców, którzy cenią tradycyjne walory zapachowe i smakowe.

Więcej szczegółów

799,00 zł

54 Przedmioty

Elektryczny destylator kwasoodporny, KEG ocieplony do wyboru 50l. Kolumna destylacyjna typu POT-STILL z dwoma odstojnikami - wysokość 110cm.

Jest to świetny sprzęt oparty na tradycyjnej sprawdzonej konstrukcji stworzony dla odbiorców, którzy cenią tradycyjne walory zapachowe i smakowe.Destylator charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Cały zestaw jest sprawdzany ciśnieniowo i gotowy do użycia. 

W skład zestawu wchodzi:1. Beczka KEG ocieplona, wysokość 60cm do wyboru 50l wykonana z blachy kwasoodpornej ocieplona aby wyeliminować straty w energii. W beczce wspawana jest wywijka, sonda na termometr, mufa 3/4'' pod zawór spustowy, oraz mufa 5/4'' pod grzałkę.

2. Grzałka elektryczna miedziana 2000 W, dobrana tak aby proces destylacji przechodził odpowiednio. Do grzałki jest dołączony przewód 1m i osłona zapobiegająca przypadkowemu porażeniu.

3. Kolumna destylacyjna typu pot-still wykonana z rury kwasoodpornej 60,3mm, wysokość 50cm - pełni ona funkcję deflegmatora, oraz umożliwia zastosowanie wypełnienia katalizującego niepożądane zapachy. Na szczycie kolumny znajduje się sonda na termometr.

4. Dwa duże odstojniki z wspawanymi króćcami i wkręconymi zaworami. Odstojniki wyłapują różne frakcję fuzli (związki niepożądane) znacząco poprawiając jakość produktu końcowego.

5. Duża chłodnica wykonana z rury fi60,3 mm, w którą wspawana jest 3m wężownica z rury fi8*1. Dzięki zastosowaniu tak dużej wężownicy oszczędzamy na przepływie wody i zwiększamy wydajność sprzętu. 

6. Precyzyjny termometr elektroniczny wskazujący temperaturę oparów na szczycie kolumny, oraz termometr bimetaliczny z wyjściem tylnym pokazujący temperaturę cieczy w beczce.

7. Węże igelitowe do podłączenia i odprowadzenia wody chłodzącej.

8. Uszczelka silikonowa do uszczelnienia połączenia kolumny z kegiem

9. Opaski zaciskowe uszczelniające połączenie węży z chłodnicą

10. Szybko-złączka umożliwiająca podłączenie wody, lub złączka gumowa pasująca na większość kranów.

11. Podstawowe wypełnienie kolumny - dwa druciaki.  

 

 

16 inne produkty

PayPal