Destylator elektryczny 8 zimnych palcy 210cm keg 30l - kolumna typu REFLUX wewnętrzny Zobacz większe

Destylator elektryczny 8 zimnych palcy 210cm keg 30l - kolumna typu REFLUX wewnętrzny

Nowy

Gotowy do użytku, w pełni bezpieczny elektryczny destylator do wyboru 30l kolumna łączona typu ZIMNE PALCE(8szt.) – REFLUX WEWNĘTRZNY, wysokość 210cm

Więcej szczegółów

1 149,00 zł

95 Przedmioty

Elektryczny destylator kwasoodporny, KEG ocieplony do wyboru 30l. Kolumna destylacyjna typu reflux wewnętrzny - ZIMNE PALCE wysokość zestawu 210cm

Zastosowanie potężnej łączonej kolumny ułatwia stabilizację temperatury i daje możliwość zastosowania dużej ilości wypełnienia - dzięki temu nie ma konieczności stosowania filtra węglowego. Jest to świetny sprzęt zaprojektowany w taki sposób aby produkt końcowy był najwyższej jakości (90-93% od początku do końca procesu). Idealny dla klientów, którzy cenią walory smakowe i zapachowe. Destylator charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Cały zestaw jest sprawdzany ciśnieniowo i gotowy do użycia. 

W skład zestawu wchodzi:

1. Beczka KEG wysokość 60cm do wyboru 30l wykonana z blachy kwasoodpornej - ocieplona aby wyeliminować straty w energii. W beczce wspawana jest wywijka, sonda na termometr, mufa 3/4'' pod zawór spustowy, oraz mufa 5/4'' pod grzałkę.

2. Grzałka elektryczna miedziana 2000 W, dobrana tak aby proces destylacji przechodził odpowiednio. Do grzałki jest dołączony przewód 1m i osłona zapobiegająca przypadkowemu porażeniu.

3. Kolumna destylacyjno-rektyfikacyjna typu ZIMNE PALCE łączona z dwóch elementów, wysokość 150cm wykonana z rury kwasoodpornej 60,3mm wyposażona w osiem zimnych palców, dzięki którym łatwo ustabilizować temperaturę, a produkt końcowy jest najwyższej jakości (90-93% od początku do końca procesu). Na szczycie kolumny znajduje się precyzyjny termometr elektroniczny ułatwiający osiągnięcie pożądanej temperatury oparów.

4. Duży odstojnik z wspawanym króćcem i wkręconym zaworem. Odstojnik wyłapuje różne frakcję fuzli (związki niepożądane) znacząco poprawiając jakość produktu końcowego.

5. Duża chłodnica wykonana z rury fi60,3 mm, w którą wspawana jest 3m wężownica z rury fi8*1. Dzięki zastosowaniu tak dużej wężownicy oszczędzamy na przepływie wody i zwiększamy wydajność sprzętu. 

6. Precyzyjny termometr elektroniczny wskazujący temperaturę oparów na szczycie kolumny, oraz termometr bimetaliczny z wyjściem tylnym pokazujący temperaturę cieczy w beczce.

7. Węże igelitowe do podłączenia i odprowadzenia wody chłodzącej.

8. Uszczelka silikonowa do uszczelnienia połączenia kolumny z kegiem

9. Opaski zaciskowe uszczelniające połączenie węży z chłodnicą

10. Szybko-złączka umożliwiająca podłączenie wody, lub złączka gumowa pasująca na większość kranów.  

11. Podstawowe wypełnienie kolumny - dwa druciaki.

17 inne produkty

PayPal